Helilooja ja muusik Lauri-Dag Tüür on sündinud 18. märtsil 1981. Ta lõpetas 2008ndal aastal Eesti
Muusikaakadeemia elektronmuusika ja kompositsiooni eriala. Ta on täiendanud ennast Sibeliuse Akadeemia live-elektroonika kursusel.
Alates 2009ndast aastast on kirjutanud muusikat erinevatele filmidele, telesarjadele, näitustele ja teatrietendustele - muu hulgas dokumentaalfilmidele “Tshernobõli samuraid”
(rezh.Ivar Heinmaa, 2012), “Saare võimalikkusest” (rezh. Marianne Kõrver, 2012), “Lained ja võnked” (rezh. Marianne Kõrver ja Kaido Veermäe, 2014) ning “Vigala Sass - viimased lindid” (rezh. Marianne Kõrver ja Jaan Tootsen, 2016), Tanel Veenre ehtenäitusele “Palindroomid” (2013), Tõnu Õnnepalu näidendite “Mäed” ja “Vennas” lavastustele Eesti Draamateatris ning Von Krahli teatri etendustele “Madame Bovary” (2011) ning “Solarise needus” (2014).
Kitarristina on Tüür tegutsenud bändides Loom, Luarvik Luarvik ja Melmac. Alates 2010-ndast aastast on Lauri-Dag Tüür andnud kontserte oma elektroonilise sooloprojektiga. Tüür on palju tegelenud ka vabaimprovisatsiooniga, kuid praegusel hetkel on tema huvi muusikas just pikema vormi loomine. Et  teos oleks üks ühtne kulgemine, mis haaraks kuulaja kaasa ja ei laseks lahti enne lõppu.

Email - lauridag@gmail.com